Reklama podświetlana

Przykłady realizacji

Reklama podświetlana

Kaseton podświetlany składa się z konstrukcji aluminiowej wypełnionej licem z plexy na które naniesiona jest grafika z folii oraz instalacji elektrycznej z diodami led. Lico jest podświetlane diodami led, zapewniające długą żywotność, niski pobór energii elektrycznej i równomierne doświetlenie powierzchni reklamowej (przy odpowiedniej liczbie diod). Kaseton podświetlany może być jednostronny (mocowanie równoległe do elewacji) lub dwustronny (mocowanie prostopadłe do elewacji).

Grafikę kasetonu podświetlanego wykonujemy dwoma technikami:

 • grafika wycinana z folii, możliwe tylko proste, wektorowe elementy grafiki (liternictwo, proste znaki), stosunkowo trwałe kolory,
 • grafika drukowana solwentowo na folii translucentnej - dedykowanej do podświetleń}, druk pełno kolorowy, dowolna grafika, kolory płowieją szybciej.

Możliwe jest łączenie obu technik przy jednej realizacji.

Do wykonania kasetonu podświetlanego wykorzystujemy profile aluminiowe, które są ramą całej konstrukcji. Profile te mogą być:

 • niezabezpieczone
 • zabezpieczone
  - folią na zadany kolor
  - anodowane.

Profile są dostępne w następujących szerokościach (będących grubością kasetonu);

 • 60 mm; jednostronne
 • 135 mm, jednostronne
 • 160 mm, dwustronne

Profile kasetonowe posiadają zdejmowaną listw zatrzaskową. Brak widocznych śrub oraz łatwy dostęp do wnętrza kasetonu to niewątpliwe zalety tego profilu. Wymiana informacji jest łatwa i szybka, wystarczy zdjąć pokrywę profilu która zamocowana jest na profilu bazowym na zasadzie zatrzasku. Oferujemy także wykonanie odpowiednich konstrukcji stalowych i aluminiowych oraz montaże kasetonów.

Totem

Totem to aluminiowa konstrukcja wypełniona powierzchnią reklamową. Konstrukcja jest zbudowana z systemu profili aluminiowych, których łączenie maskowane jest na półokrągło lub półeliptycznie. Wykorzystanie tych systemów umożliwia budowę totemów do wysokości 300 cm (system półeliptyczny) lub 400 cm (system półokrągły). Powierzchnia reklamowa może być sztywna lub elastyczna, płaska lub wypukła, możliwość podświetlania. Totemy wykorzystywane są najczęściej jego reprezentacyjna forma reklamy przy wjeździe/wejściu do firmy. Konstrukcja nośna powinna być osadzona w solidnym fundamencie.